avaleht infopäring admin
        

RAEPROMENAAD 2015

Pühapäeval, 9. augustil kell 20
LAUL PÕHJAMAAST


Puhkpillikvintett Estica:
Anna Kelder (flööt)
Heli Ernits (oboe)
Helena Tuuling (klarnet)
Mari Gienow (fagott)
Meelika Mikson (metsasarv)

Puhkpillikvintett Estica on eesti noortest muusikutest koosnev ansambel, kus mängivad koos viis helisevat puhkpilli – flööt, oboe, klarnet, fagott, metsasarv. Kvinteti tõi kokku ühised õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus aastal 2010 anti esimene ainult eesti muusikal põhinev kontsert. Sellest ajast peale on esinetud mitmekesiste kontserdikavaga nii kodumaal kui ka kaugemal.
„Laul Põhjamaast“ on patriootlike meeleolude ja põnevate puhkpilliseadetega kontsert, kus kuuleb nii eestlasele tuttavaid meloodiaid kui ka valitud palasid nii puhkpillikvinteti
originaalloomingu hulgast. Muusikaline osa on põimitud mõtisklustega Eestist, eestlaseks olemisest ja eesti muusikast. www.estica.ee

Raepromenaadi kontserdi nimilugu on Ülo Vinteri “Laul Põhjamaast” Lisaks on kavas instrumentaalseades  armastatud laulud, mida iga eestlane teab ning valik eesti heliloojate teoseid puhkpillikvintetile (C. Kreek, A. Pärt, V. Kapp, Grünberg, O. Ehala)

Seda, et viis noort võtavad endale eesmärgiks seista eesti puhkpillitraditsioonide hea käekäigu eest  ja näevad oma ülesannet selle muusika tutvustamises laiemale kuulajaskonnale, ei juhtu päris iga päev. Puhkpillikvinteti Estica naismuusikud tulevad aga just selle nimel igast ilmanurgast Eestisse kokku ning tulemuseks on kirglik ja hingestatud musitseerimine.
Agnes Männiste „Hingega muusika austajad“, Aplaus (kevad 2012)